Inteligentné riešenie zlepšuje logistiku vrátenia tovaru

Preprava rezaných kvetov predstavuje osobitnú logistickú výzvu. Spoločnosť bekuplast spolu s holandskou spoločnosťou Heyl vyvinula udržateľné, opakovane použiteľné riešenie.

Neváhajte s otázkami!

Sme tu, aby sme na ne odpovedali a pomohli vám lepšie spoznať našu ponuku. Váš záujem o našu firmu bekuplast je pre nás prioritou. Kliknite na tlačidlo vedľa – tešíme sa na vašu spätnú väzbu!

Špeciálne riešenie pre rezané kvety


Holandský veľkoobchod Heyl dodáva rezané kvety, rastliny a príslušenstvo viac ako 1000 zákazníkom v celom Nemecku. Špeciálnou logistickou službou spoločnosti Heyl sú krátke dodacie lehoty, zvyčajne do 12 hodín. Z logistického centra v Honselerdijku pri Rotterdame zvyčajne každý deň vychádza približne 10 nákladných vozidiel.


Sofistikované, opakovane použiteľné prepravné obaly pre efektívnejšiu logistiku


Aby bola logistika efektívnejšia, spoločnosť Heyl sa rozhodla vymeniť svoje existujúce prepravky. Na tento účel sa spoločnosť obrátila na špecialistu na opakovane použiteľné prepravné obaly. "Na spoločnosť bekuplast sme narazili prostredníctvom poskytovateľa združenia Container Centralen," hovorí Koen Heijl, ktorý vedie úspešnú rodinnú firmu druhej generácie spolu so svojím bratom Bramom Heijlom.
 

Skladovacie kontajnery, zberné kontajnery, prepravné kontajnery - jeden box na všetko


Na internú logistiku, vychystávanie a doručenie zákazníkovi používame opakovane použiteľné kontajnery, ktoré zostávajú u zákazníka až do ďalšej dodávky. Kontajner, ktorý predtým používala spoločnosť Heyl, sa používa od založenia spoločnosti. Cieľom bolo vyvinúť nový kontajner, ktorý by udržal kvety čerstvé, prepravoval ich šetrne a zároveň bol udržateľnejší a ergonomickejší.

V úzkej spolupráci so spoločnosťou Heyl vyvinula spoločnosť bekuplast prispôsobený, opakovane použiteľný prepravný kontajner, ktorý spĺňa tieto špecifické požiadavky. "Počas celého projektu sme spoluprácu a výmenu nápadov vnímali veľmi pozitívne," hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Koen Heijl.


Špeciálne riešenie: nadrozmerná žehliaca doska


Výsledkom je presvedčivé, opakovane použiteľné riešenie: závesná nádoba vyvinutá a vyrobená spoločnosťou bekuplast má nadrozmerné rozmery 1123 x 455 x 272 mm a objem približne 104 litrov. S hmotnosťou bez nákladu len 4 kg je výrazne ľahší ako starý prepravný kontajner, a preto sa s ním zamestnancom a zákazníkom ľahšie manipuluje. Vnútorné plastové rukoväte zlepšujú ergonómiu na pracovisku. Nielenže sú ľahšie ako kovové rukoväte, ale spôsobujú aj menej hluku, pretože v prepravnom systéme ani počas nakladania nedrnčia. Túto výhodu oceňujú zamestnanci logistického centra Heyl aj zákazníci. Na sledovateľnosť v rámci logistického procesu sú všetky prepravky vybavené samolepiacimi štítkami s čiarovým kódom.
 

Udržateľnosť vďaka menšiemu množstvu materiálu a nižším emisiám CO2.


Pokiaľ ide o udržateľnosť, nový opakovane použiteľný kontajner bekuplast vyniká v mnohých ohľadoch. Na jeho výrobu je potrebné o 25 % menej plastov, čím sa šetria cenné zdroje. Napriek použitiu menšieho množstva materiálu špeciálna konštrukcia kontajnera zabezpečuje vysokú mieru stability. Pri vracaní prázdnych kontajnerov ich možno stohovať, čím sa šetrí miesto. Okrem toho nový kontajner váži približne o 20 % menej, čo má pozitívny vplyv na spotrebu paliva nákladného vozidla, a tým aj na emisie CO2.

Heyl v súčasnosti úspešne používa približne 30 000 kontajnerov.

Späť

"Az újrafelhasználható tartály pontosan az igényeinkre szabott. Vásárlóinkat is meggyőzte, és a könnyebb kezelhetőség előnyeit élvezik" - mondja Koen Heijl, a W.K. virágüzlet tulajdonosa és ügyvezető igazgatója. Heyl jr BV.