Maloobchod a elektronický obchod

Zvýšte spokojnosť svojich zákazníkov a znížte riziko sťažností a vrátenia tovaru.

Spoľahnite sa na osvedčené riešenia elektronického obchodu, ktoré optimalizujú skladovanie, pochvalu a prepravu vašich výrobkov.

  • Dokonalé prispôsobenie, rýchle spracovanie objednávok
  • optimalizované procesy skladovania
  • ochrana tovaru
  • úspory
  • Vhodné na manuálnu alebo automatickú manipuláciu

Výhody pre elektronický obchod a maloobchod

Široká škála výrobkov prispôsobených parametrom a rozmerom sortimentu

Získanie cenného úložného priestoru

Ochrana pred stratou a poškodením

Viac spracovaných zásielok - vďaka rýchlemu a pohodlnému prístupu

Elektronický obchod a maloobchod - aké sú ich charakteristiky?

Maloobchodné odvetvie je oblasť podnikania, ktorá sa vyznačuje vysokou mierou flexibility a mimoriadne rýchlymi dodacími lehotami jednotlivých objednávok. Je to spôsobené predovšetkým sortimentom výrobkov, ktorý môže siahať od kozmetiky, oblečenia, šperkov, obuvi, drobnej elektroniky, kníh až po väčšie položky (vrátane nábytku, bielej a hnedej techniky a mnohých ďalších).

Logistické výzvy, ktorým tieto obchodné oblasti čelia

Hlavnou výzvou v tomto aspekte je samozrejme - dodacia lehota. No maloobchod sa vyznačuje vysokými nárokmi samotných spotrebiteľov. Zákazníci si zvykli na to, že tovar, ktorý si zakúpili online, sa im doručí aj do 24 hodín od zaplatenia. Táto špecifickosť odvetvia sa prirodzene premieta do spôsobu fungovania maloobchodníkov. Vyžaduje sa totiž, aby všetky procesy skladovania, vychystávania a napokon aj prepravy tovaru prebiehali rýchlo a boli čo najjednoduchšie.

Procesy a zásady skladovania takéhoto tovaru

Procesy používané v podporných skladoch elektronického obchodu závisia predovšetkým od špecifickej povahy samotného sortimentu a úrovne sofistikovanosti tohto typu jednotky. Skladovanie a presun výrobkov na prepravu a expedíciu sa môže vykonávať ručne alebo automaticky, prípadne kombináciou oboch spôsobov (v poloautomatizovaných skladoch).

Skladové riešenia vyhradené pre sektory elektronického obchodu a maloobchodu

Rovnako ako pri procesoch, aj pri riešeniach (vrátane prepraviek, kontajnerov a dokonca paliet) by mali byť prísne prispôsobené vášmu sortimentu výrobkov, ako aj vašej technológii. V sortimente bekuplast nájdete široký výber produktov, ktoré môžete úspešne prispôsobiť veľkosti a všeobecným špecifikám tovaru, ktorý predávate. Medzi tie, ktoré si zaslúžia osobitnú pozornosť, najmä v kontexte elektronického obchodu a maloobchodu, patria: