Poľnohospodárstvo a logistika

Optimalizácia procesov skladovania a toku poľnohospodárskych produktov - od výroby až po konečného spotrebiteľa.

Poľnohospodárske riešenia od spoločnosti bekuplast sú osvedčeným spôsobom, ako zachovať čerstvosť, kvalitu a zabezpečiť dodávky "just-in-time".

  • Jednoduché čistenie
  • vyrobené z HDPE (polyetylénu), plastu schváleného pre styk s potravinami
  • odolné proti rozbitiu
  • ergonomické rukoväte
  • 100 % recyklovateľnosť

Logistické výhody pre poľnohospodársky priemysel

Viac ako 100 riešení na mieru vašim produktom

Lepšie využitie skladu - viac produktov na rovnakom priestore

Účinná ochrana na zníženie strát

Optimalizácia procesov - rýchlejšie a efektívnejšie dodávky

Poľnohospodársky a výrobný sektor - aké sú jeho charakteristiky?

Poľnohospodárstvo je veľmi špecifický a široký sektor, ktorý sa vyznačuje vysokou mierou tzv. fragmentácie. Na jednej strane existujú obrovské poľnohospodárske podniky - špecializované na hromadnú výrobu potravín. Na druhej strane sú ešte oveľa menšie podniky, ktorých výrobné kapacity sú prirodzene obmedzené.

Ich poľnohospodárske výrobky sa zväčša predávajú veľkoobchodníkom a reťazcom, ktoré ich ďalej predávajú. Treba si však uvedomiť, že tento reťazec sa čoraz viac skracuje, plodiny obchádzajú sprostredkovateľov a priamo ich odoberajú maloobchodníci, majitelia hotelov a reštaurácií a mnohé ďalšie podniky.

Akým logistickým výzvam čelí poľnohospodársky priemysel?

Podobne ako iné odvetvia, aj poľnohospodársky sektor čelí typickým výzvam v oblasti prispôsobenia skladovacích priestorov a manipulačnej techniky. Kľúčovou výzvou je však, samozrejme, čas, presnejšie povedané, dátumy spotreby konkrétnych potravín.

Ďalším dôležitým faktorom sú podmienky skladovania a prepravy produktov. Tie si v závislosti od konkrétnych výrobkov môžu vyžadovať skladovanie pri špecifických teplotách, v kontajneroch a prepravkách (spĺňajúcich príslušné normy) a s príslušným stupňom hygieny.

Logistika v poľnohospodárstve - aké procesy využíva?

Špecifické vlastnosti a požiadavky jednotlivých produktov majú tiež významný vplyv na návrh logistických procesov. Tie sa týkajú spôsobu fungovania skladov aj technológií, ktoré sa v nich používajú.

Jednotky, ktoré manipulujú so širokým sortimentom zeleniny, ovocia a iných produktov a sú zamerané najmä na konečných spotrebiteľov - budú charakterizované manuálnymi alebo poloautomatizovanými operáciami. To všetko je spôsobené potrebou vychystávania mnohých, často veľmi odlišných objednávok. V prípade homogénnych skladov (ktoré obmedzujú svoj sortiment na jeden alebo maximálne niekoľko výrobkov) sú oveľa vhodnejšie procesy založené na automatizácii.

Na druhej strane spektra sú aspekty spojené s udržiavaním správnych parametrov. V tejto súvislosti treba spomenúť skladovanie a prepravu poľnohospodárskych výrobkov pri správnej teplote, vlhkosti a dokonca - s obmedzeným prístupom UV žiarenia alebo kyslíka.

Riešenia pre odvetvie prepravy poľnohospodárskych produktov. Do čoho sa oplatí investovať?

Celý sortiment Bekuplast bol navrhnutý tak, aby vám poskytol celý rad riešení na efektívne skladovanie a prepravu poľnohospodárskych produktov bez akýchkoľvek ťažkostí. Ľahko tu nájdete prepravky a kontajnery, ktoré vyhovujú typom, veľkostiam a vlastnostiam rôznych druhov zeleniny, ovocia a ďalších. Vašu pozornosť si zaslúžia napríklad tieto: