Super box na sladkosti

Spoločnosť bekuplast vyvinula nový prepravný, skladovací a konzervačný kontajner pre holandskú cukrárenskú spoločnosť Concorp.

Neváhajte s otázkami!

Sme tu, aby sme na ne odpovedali a pomohli vám lepšie spoznať našu ponuku. Váš záujem o našu firmu bekuplast je pre nás prioritou. Kliknite na tlačidlo vedľa – tešíme sa na vašu spätnú väzbu!

Jedinečné riešenie pre cukrárenský priemysel


Špeciálny priemyselný kontajner, z ktorého sa v súčasnosti v spoločnosti Concorp používa 50 000 krabíc, je prispôsobený vysokým nárokom vnútropodnikovej logistiky cukroviniek.

Concorp je známy svojimi sladkým drievkom a vínnymi žuvačkami v tvare áut ("Autodrops", "Candy Cars") a vynašiel technológiu výroby tekutých cukríkových kvapiek obsahujúcich kombináciu čokolády a sladkého drievka. Z továrne v holandsko-francúzskom meste Jirnsum ročne odchádzajú milióny kilogramov cukríkov. Kvalita je najvyššou prioritou: vždy a všade sa musia dodržiavať vysoké normy IFS a BRC pre bezpečnosť potravín.
 

Plastové obaly na prepravu, skladovanie a uchovávanie.


Spoločnosť Concorp potrebovala nové prepravné boxy na zber vlhkých ovocných gúm a sladkého ovocia, ktoré sa majú premiestniť z lisu na dopravný pás. Zároveň museli podporovať proces sušenia a byť vhodné na bezpečnú prepravu, skladovanie a konzervovanie sladkostí.

Špecialisti na kontajnery spoločnosti Bekuplast analyzovali požiadavky a navrhli pre spoločnosť Concorp nový kontajner. Kontajner je vyrobený z potravinárskeho HDPE, je robustný, ľahký, hygienický a recyklovateľný.
 

Dizajn kontajnera pre bezproblémovú manipuláciu


Najdôležitejšie vlastnosti riešenia bekuplast špecifického pre priemysel:
 

Box na dômyselné vetranie a skladovanie cukroviniek


Bočné steny dóz sú jemne perforované - dostatočne veľké na to, aby cukrovinky mohli vetrať a rovnomerne schnúť, ale dostatočne malé na to, aby jemná sieťka nezanechávala na cukrovinkách stopy po kvapkách a zabránila ich vypadávaniu. Do každej nádoby sa zmestí desať kilogramov cukríkov. Mäkké výrobky sa skladujú len v niekoľkých vrstvách, aby sa zachoval ich tvar.
 

Stohovacie nádoby na úsporné a bezpečné skladovanie


Stabilné rohy a nožičky umožňujú bezpečné stohovanie počas prepravy a skladovania. Nádoby sú naplnené približne 10 kg cukroviniek. Aj spodná schránka spoľahlivo udrží najťažší náklad. Vďaka stohovateľným rohom sú nádoby na sebe mierne vyvýšené - vytvárajú sa medzery pre cirkuláciu vzduchu na udržanie nastaveného teplotného rozsahu na sušenie a konzervovanie.
 

Dózy na potraviny so špeciálnymi rozmermi


Kontajnery s rozmermi 570 x 370 x 140 mm sú presne prispôsobené dodávkovým linkám výrobcov cukroviniek. Ľahko sa s nimi manipuluje a sú ergonomicky navrhnuté tak, aby ich zamestnanci mohli ľahko vybrať z dopravného pásu.
 

Baliteľné nádoby - udržateľné a recyklovateľné


Riešenie bekuplast je udržateľné vďaka opakovane použiteľným nádobám a boxy sú vyrobené z vysoko odolného plastu. Aj keď boxy po mnohých rokoch dosiahnu koniec svojho životného cyklu, sú 100 % recyklovateľné - recyklovateľný materiál sa dá opätovne spracovať na nové obaly.

Späť